fbpx
office@fancyfence.eu
+48 663 031 503
fancyfence

Cechy produktu

Chowana brama / ogrodzenie

Podstawą systemu FANCY FENCE są bramy chowane w ziemię. Można je połączyć ze sobą, aby utworzyły podnoszone lub opuszczone ogrodzenie o dowolnej długości. Dzięki zastosowaniu standardowych elementów znanych z bram przesuwnych, to nowatorskie rozwiązanie charakteryzuje się wyjątkową prostotą i bezawaryjnością. Przęsło bramy wraz z mechanizmem napędowym znajduje się w szczelnej kieszeni betonowej umieszczonej w ziemi. Jest ono połączone systemem linek i kół łożyskowanych z układem masywnych przeciwwag, których ciężar równy jest ciężarowi przęsła. Taka konstrukcja pozwala na zastosowanie typowych i powszechnie dostępnych napędów elektrycznych o niewielkiej mocy, co gwarantuje niezawodność, łatwość obsługi i konserwacji całego układu napędowego.

 

  1. Zdejmowane pokrywy
  2. Pokrywa trybu ręcznego
  3. Przeciwwaga
  4. Napęd
  5. Pompa odwadniająca
  6. Ruchome przęsło bramy
  7. Betonowa niecka bramy
  8. Ogrodzenie
  9. Fotokomórki
  10. Lampki sygnalizacyjne


Szybkie otwieranie / zamykanie

Bramy FANCY FENCE charakteryzują się bardzo krótkim czasem pełnego otwarcia lub zamknięcia, który jest kilkukrotnie krótszy niż w przypadku innych typów bram dostępnych na rynku. Sekret polega na tym, że odległość do pokonania przez przęsło do jego pełnego otwarcia / zamknięcia jest ponad dwukrotnie krótsza oraz że dzięki całkowitemu odciążeniu przęsła przeciwwagami, można było zastosować szybsze przekładnie w napędzie elektrycznym.


Montaż na pochyłych wjazdach

Dzięki pionowemu ruchowi przęsła, bramy FANCY FENCE jako jedyne dostępne na rynku mogą być montowane na pochyłych podjazdach, bez konieczności wyrównywania terenu wokół nich. Przy montażu na terenach ze spadkiem prostopadłym do przęsła bramy, zaleca się umieszczenie wzdłuż bramy, po stronie wyższej odwodnienia liniowego, zapobiegającego nadmiernemu napływowi wody do wnętrza kieszeni betonowej.

Z kolei, montując bramę na podjazdach ze spadkiem równoległym do bramy, górna linia przęsła bramy może być wykonana poziomo lub równolegle do linii terenu (wypełnienie przęsła bramy będzie miało wówczas zmienną wysokość).


Brak konieczności odśnieżania

Zarówno bramy uchylne, jak i przesuwne, wymagają po obfitych opadach śniegu uprzedniego odśnieżenia w celu pełnego ich otwarcia. Taka niedogodność nie występuje w przypadku bram FANCY FENCE, które chowają się w kieszeni betonowej.


Precyzyjna instalacja

Dla osiągnięcia zakładanego efektu montaż systemu FANCY FENCE wykonywany jest przez wyspecjalizowane i gruntownie przeszkolone ekipy. Montaż każdej instalacji poprzedzony jest wnikliwymi analizami warunków terenowych i odbywa się z zachowaniem wyjątkowej precyzji, gwarantującej najwyższą jakość produktu. Jednocześnie, specjalnie opracowane metody i narzędzia dedykowane do systemu FANCY FENCE, pozwalają na znaczne ograniczenie uciążliwości związanych z prowadzonymi robotami montażowymi.


Zwiększone bezpieczeństwo

Bramy FANCY FENCE wyposażone są w identyczne układy fotokomórek, jak stosowane w bramach przesuwnych. Są one w sposób estetyczny zamontowane do skrajnych elementów ogrodzenia z obydwu stron bramy. W momencie przecięcia wiązki świetlnej przez dowolny obiekt, system bezpieczeństwa natychmiast zatrzymuje pracę bramy. Dodatkowym zabezpieczeniem są czujniki przeciążeniowe standardowo montowane w napędach elektrycznych naszych bram.

Na uwagę zasługuje fakt, że w przeciwieństwie do innych typów bram dostępnych na rynku, bramy FANCY FENCE, nawet w przypadku, gdyby zawiodły wszystkie inne systemy bezpieczeństwa, w dalszym ciągu nie stanowią zagrożenia dla życia ludzi, zwierząt lub mienia. Wynika to z konstrukcji naszych bram, która pozbawiona jest jakichkolwiek elementów, do których brama byłaby dociskana w trakcie zamykania.


Dowolne wypełnienia elementów

System FANCY FENCE pozwala na dowolną konfigurację elementów wypełnienia ogrodzenia, bramy i furtki. Podstawowym wypełnieniem są słupki stalowe, które w zależności od preferencji klienta mogą zostać obłożone dowolnymi materiałami, oferowanymi przez lokalnego dystrybutora. W zależności od regionu dostępne są:

W celu zapoznania się z pełną ofertą prosimy o kontakt z lokalnym dystrybutorem.


Tryb ręczny

Awaryjne, ręczne otwieranie lub zamykanie bramy jest aktywowane za pomocą klucza, przez otwór rewizyjny, znajdujący się w środkowej pokrywie. Fakt, że układ przęsło-przeciwwaga jest neutralny wagowo, pozwala na jego swobodne opuszczanie lub podnoszenie nawet przez dzieci.


Niewidzialna furtka

Systemowa furtka FANCY FENCE nie posiada standardowych zawiasów, a jej obrót następuje wokół skrajnego słupka. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu poziomej belki spajającej wypełnienie furtki. Usytuowanie belki poniżej poziomu chodnika, pozwala na uzyskanie efektu „niewidzialnej furtki”, niezauważalnie wkomponowanej w resztę ogrodzenia. Oczywiście, klienci, którym zależy na odróżnieniu furtki od reszty ogrodzenia mają do dyspozycji szeroką paletę innych materiałów lub kolorów, które to umożliwią.

Nasi przedstawiciele


FANCY FENCE Global

JP Novation Sp. z o.o.
ul. Jaworowska 2
05-510 Konstancin-Jeziorna
POLAND

KRS: 0000491803
Kapitał zakładowy 50 000 zł

tel. + 48 663 031 503
e-mail: office@fancyfence.eu